Güvenlik Kamerası Rehberi

Kartal Güvenlik Kamerası Rehberi

Kartal Güvenlik Kamerası Rehberi

Eğer sizde Güvenlik Kamerası Sistemi kurdurmaya karar verdiyseniz, ilk yapacağınız şey tüm kamera sistemlerini araştırmak, bunları karşılaştırmak ve fiyat performans oranını yakalayarak size en uygununu seçmektir.

Genelde Güvenlik Kamera Sistemleri 3'e ayrılır. Bunlar analog, AHD ve en teknolojik, gelişmiş kalite sunan IP Kamera Sistemleridir. Kullanacağınız sistemleri ömürlük kurduğunuz için sağlamlıktan tutun verimliliğe, hatta çektiği elektrik miktarını bile göz önünde bulundurmak en doğrusu olacaktır. Güvenlik Kamera Sistemleri hemen kararı verilecek, işleme geçilecek bir konu değildir. Size en uygun olan Kamera Sistemini belirleyerek bunu plan şekline dökmeli, taslak proje bittikten sonra kurulum aşamasına geçilmelidir. Neyse ki Dekor Elektrik plan oluşturma ve ihtiyaç hesaplama işlemini sizin yerinize ücretsiz bir şekilde yapıyor.

Kartal Güvenlik Kamerası Rehberi

IP Kamera Sistemlerinin Avantajları

Görüntüden de anlaşılacağı gibi, Analog kamera sistemleri yakından, güneşli bir havada plakasını bir insanın net bir şekilde okuyabileceği mesafeden hiçbir şekilde okunmaz, belli belirsiz bir görüntü sunarken, AHD Kamera sistemi direkt olarak kameraya baktığı için aracın plakasını gösterebiliyor. Fakat plakadaki çoğu harf okunaksız ve içindeki kişiler tamamen belirsiz. Bu görüntüler karanlıkta ise çok daha vahim kalitede olduğu için çoğu kamera sistemlerinde sadece herhangi bir durumu takip etmek için ideal. Yani yola atılan bir topun olduğunu gösterebilir ama topu atanın kimliğini saptamaya gelince durum imkansız bir hal alıyor. Bunun sebebi ise bu Kamera Sistemlerinin bilerek ve isteyerek depolamada az yer tutsun diye kalitesiz görüntü sunması. Ayrıca görüntüyü kamera aygıtı değil depolama aygıtı dijital veriye çevirdiği için çoğu görüntüde kayıpların oluşması da cabası.

Diğer bir yandan, teknolojinin gelişmesi ile, görüntüleri kamera cihazında dijital verilere çeviren, bu sayede hem az yer kaplarken hemde görüntülerden kayıt yaşatmayan IP Kamera Sistemleri kullanıcılara diğer kamera sistemlerine göre çok büyük avantajlar sunuyor. Bunların en başında görüntünün kaliteli olması, analog kamerada plaka bile okunmazken IP Kamera Sistemlerinde aracın içindeki kişilerin bile belirgin şekilde net olması, internet bağlantısı ile her yerden Kamera Sisteminizi izleyebilme gibi özellikler geliyor. İç mekan kameralarında mikrofon eklenerek ortam dinlemesi yapılabilmesi de en önemli özelliklerinden bir tanesi.

Kısacası analog veya AHD Kamera Sistemleri edinerek paradan tasarruf ederken, aslında hiçbir işe yaramayan bir kamera sistemi almak yerine, parasının hakkını veren ve sizlere teknolojinin en son sunduğu meyvelerden birisi olan IP Kamera Sistemlerini edinmek Güvenlik Kamerası Sistemi kurdurmak isteyen birisinin yapacağı en mantıklı şeydir.

BİZİ ARAYARAK TEKLİF İSTEYİN!