İstanbul'da Güvenlik ve Güvenlik Sistemleri

İstanbul Güvenlik Kamerası

İstanbul'da Güvenlik Kameraları

İstanbul, Türkiye'nin en çok büyüyen şehirlerinden birisidir. Büyüme ile beraber gelen en büyük sorun ise güvenlik sorunudur. Nüfusun çok, yaşam alanının dar olmasından kaynaklı suç oranları en sakin mahallelerde bile Türkiye'nin diğer illerine göre çok yüksektir. Bunun önüne geçmek ise ancak Güvenlik Sistemleri ile mümkündür. Bu güvenlik sistemlerinin en başında ise Güvenlik Kamerası Sistemleri gelir.

Diğer güvenlik sistemlerine nazaran, Güvenlik Kamera Sistemleri alarm şeklinde bir sistem değildir. Bir dairede alarm sistemi kuruluysa bir olay halinde bu alarm çalmaya başlar, eğer özel şirketlere aylık belirli bir miktar ücret karşılığında abone değilseniz, alarm sisteminin yapabileceği en iyi şey sizi bağladığınız telefon hattından aramaktır. Bu durumda siz, telefonunuzun çalmasıyla belki bir gece vakti uyanır, alarmın olduğu bölgeye gider ve polis çağırırsınız. Bu durumda en erken erişim süreniz 45 dakikadır. Bu 45 dakika içerisinde kötü niyetli kişiler amaçlarını gerçekleştirmiş, olay yerinden uzaklaşıyor olurlar. Polis ve olay yeri incelemenin ise yapabileceği en iyi şey parmak izini alıp bunu veritabanlarında bir eşleşme var mı diye bakmak olacaktır. Eğer her ay belirli bir ücret karşılığında abonesi olduğunuz bir güvenlik şirketi varsa bu şirketler önce polisi aramak için sizi arayarak izin alır, polisler bu durumda en erken 15 dakikada olay yerine gelebilmektedir. Fakat yapabilecekleri tek şey içeriyi kontrol etmek, içeride hala birisi varsa müdahale etmektir.Kamera Sistemlerinin Diğerlerinden Farkı

Kamera Sistemlerinin en büyük farkı polislere anında somut kanıt sunabilmesidir. Polisler Kamera kayıtlarını aldığında direk kötü niyetli kişilerin kimliğini tespit edebilir ve hukuki işlem sürecini başlatabilir.

Kamera Sistemlerinin içerisinde de her Kamera Kayıt Cihazı direk kanıt sunamaz. Analog, AHD gibi eski sistem kameralar çok bozuk ve geceleri belirsiz görüntü sunduğu için, kimlik tespiti zorlaşır, hatta imkansızlaşır. 10 metre uzaktan bir aracın plakasını Analog ve AHD kameralar zar zor okurken IP Kamera Sistemleri gece bile sizlere çok kaliteli görüntü sunarak kimlik ve plaka tespitini çok kolaylaştırır.

İşte bu yüzden kötü niyetli kişiler çaldıkları veya zarar verdikleri mülkünüzü elden çıkarmadan polisin yakalanma şansı olur. IP Kamera Sistemini İstanbul, Kartal'da bulunan firmamızdan edinebilir, şirketinize, binanıza veya dairenize kurulumunu yaptırarak İstanbul'da daha güvenli bir şekilde yaşayabilirsiniz.

BİZİ ARAYARAK TEKLİF İSTEYİN!