Uygun Fiyatlı Güvenlik Kameraları

Kartal Uygun Fiyatlı Güvenlik Kamerası

Kartal Uygun Fiyatlı Güvenlik Kameraları

Piyasada Analog, AHD, IP Kamera olmak üzere 3 çeşit kamera vardır. Şüphesiz bunlardan sadece kameraların birim fiyatları göz önüne alındığında en uygun fiyat analog ardından AHD ve IP kamera gelmektedir. Ancak sistemsel olarak hesaplandığında, IP kameraların, özellikle geniş alanlarda altyapısının ve işçiliğinin daha uyguna mal olduğu tespit edilmiştir. Daha da önemlisi fiyat performans oranıdır. Eşdeğer fiyattaki 4 kameralı bir sistemi karşılaştıracak olursak ( Analog, AHD, IP kamera ). Elde edeceğimiz en iyi ve net görüntü elbette IP kameralardan gelecektir. Ayrıca altyapısı network IP olan (CAT 5 - CAT 6) sistemler için gelecekte, daha üst seviye (3 MP, 5 MP, 8 MP, 13 MP gibi) IP kameralar kullanılması mümkündür. Ancak alt yapısı Analog veya AHD olan sistemlerde (cctv kablosu ile yapılmış sistemler) daha ileri teknoloji kameralara geçmek istendiğinde, altyapılarını CAT5 - CAT6 ile yenilemek durumundadırlar.

Genel olarak bakıldığında Güvenlik Kamerası Sistemlerinin amacı önce göstermelik olarak engelleyici olmaktır. Yani kötü niyetli kişileri, yaptıkları her şeyin kayıt altına alındığını bildirerek onları yapmamaya teşvik etmektir. Fakat bunun önüne geçemediğinizde Kamera Sistemlerinin tek amacı kaydetmektir. Yani polis incelemesi için somut kanıt elde etmektir. Bu durumda IP Kamera Sistemleri en kaliteli görüntü en iyi kanıtı size sağlar ve soruşturmanın hızlı ilerlemesinde yardımcı olur.

Diğer açıdan bakacak olursak evet, analog ve AHD Kamera sistemleri daha uygun fiyatlı olabilir. Fakat yerden 5 metre yukarıda bulunan bir Kamera, eğer IP Kamera değilse sokakta bulunan veya geçen bir aracın plakasını görmek çok aşırı güç iken IP Kamera Sistemleri ile bu plakayı direk okuyabilir ve somut kanıt olarak polise direk olarak sunabilirsiniz. Ayrıca iç mekan kameralarında mikrofon eklenebildiği için konuşmaları dinleyebilecek, olayları daha net aydınlığa kavuşturabileceksiniz.

İşte bu yüzden diğer Kamera Sistemleri için yapacağınız yatırımların içi boş olacaktır. Verdiğiniz paranın karşılığını alamayacak, sadece caydırıcılık özelliğinden yararlanmış olacaksınız.

Paranızı çöpe atmayın. Güvenliğinizi risk altında bırakmayın. Huzur içinde yaşamak için IP kameraları tercih edin.

BİZİ ARAYARAK TEKLİF İSTEYİN!