Kartal Güvenlik Kamerası Kurulumu

blog

Kartal Güvenlik Kamerası Kurulum İşlemleri

Güvelik kamerası kurulumu, kaliteli malzemenin yanında, alanında uzman teknisyenler ve hassas uygulama gerektiren teknik bir iştir. Sonuçta bir olay vuku bulduğunda, elinizde herhangi bir görüntü yoksa kullandığınız kamera ne kadar kaliteli olursa olsun işe yaramamıştır. Teknisyenlerimiz, en yeni ve üst seviye montaj ekipmanlarını kullanıp, deneyim ve tecrübelerini katarak, kamera sisteminizi ilerde sorun çıkarmayacak şekilde kurumunu yapmaktadırlar. Sizin tek yapmanız gereken, kurulumu yapılmış sisteminizi düzenli izleyerek, güven içinde olmanın huzurunu yaşamaktır.Kartal Güvenlik Kamerası Kurulum Aşamaları

Güvenlik Kamerası Sistemi kurmaya karar verdiğiniz andan itibaren kurulum aşamaları şunlardır;

Öncelikle firmamıza gelerek kurulum için fiyat teklifi alırsınız. Teknisyenlerimiz binanızı, evinizi veya çalışma yerinizi kontrol ettikten sonra size en ideal sistemi kuracak bir plan hazırlar. Bu noktada size kaç kamera kullanacağını, bunların hangi kameralar olacağını, kameraların nereye kurulacağını ve sistemin merkezini nereye kuracağını gösterir. Bütün bu sistemde sizin isteğinize özel değişikliklikler yapıldıktan sonra işçilik dahil bir fiyat teklifini size sunar.

Teklifi onaylamanızdan sonra gerekli malzemeler temin edilir. Kuruluma en geç 2 iş günü içerisinde başlanır. Konumlandırılacak kameralar ayarlanır ve apartman yöneticisi veya başka bir yetkili eşliğinde işe başlanır. Önce kamera sisteminin merkezi olacak NVR Cihazının yeri ayarlanır. Kullanılacak depolama birimleri biçimlendirilir ve NVR Cihazına bağlanır. NVR Cihazı bir monitöre ve fareye bağlanarak çalıştırılır. Burada genel kontroller yapıldıktan sonra cihaz yerel bir kablo bağlantısı ile internete bağlanır. IP Kamera Sistemlerinin en büyük avantajlarından birisi olan internetten size özel bir adreste yayın yapabilmesi kontrol edilir.

Bütün kontroller sağlandıktan sonra sisteme kaç tane kamera bağlanacak ise bu kameralar en yakından başlanarak konumlandırılır. CAT 5 - CAT 6 kablosu ile internet ve elektrik bağlantısı sağlanır. NVR Cihazından tek tek görüntüleri kontrol edilir. Düzgün olmayanlarının odak noktası, bakış açısı tekrardan ayarlanır. Tüm bu işlemlerden sonra IP Kameralar tek tek ve hep beraber kontrol edilir. Kayıt cihazına gönderdiği veriler ve kaliteleri gözden geçirilir. En son aşama olarak size özel bir adresten yayınına başlatılır. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra gerekli eğitimler gereken kişilere verilir. Eğitimlerin içerisinde IP Kamera Sistemini nasıl kullanacakları, hangi adresten nasıl ulaşabilecekleri gibi şeyler gösterilir. En son olarak garanti kağıtları imzalanarak iş tamamlanır.

BİZİ ARAYARAK TEKLİF İSTEYİN!