Neden IP Kamera

Kartal Güvenlik Kamerası IP Kamera

IP Kameranın analog kameralardan farkı

Analog veya Ahd Kameraların ip kamera sistemlerinden farkını öğrenin. Temel olarak hepsi kayıt altına alınacak görüntü elde eder ve depolanan bu görüntüler neticesinde herhangi bir olay vuku bulduğunda, izlenerek değerlendirilmesini sağlar. Ancak Analog ve AHD kameralarda sensor üzerinde elde edilen görüntüler işlenmeden (Ham olarak) doğrudan DVR denilen kayıt cihazına iletilir ve burada işlenerek ( dijitale çevrilerek) harddiskde saklanır izlenir. Bu nedenle görüntüler iletim esnasında ve kayıt cihazında kayıplara uğrar. Görüntü kalitesi çok düşüktür. Özellikle gece görüntüleri çok belirsizdir.
Birçok gelişmiş ülke, artık analog ve AHD kullanımını bırakıp yerine IP Kamera Teknolojisini uygulamaya koymuştur. Bu kapsamda ülkemizde de artık başta Polis ve Askeri teşkilatlarımız olmak üzere birçoğu kamu teşkilatı mevcut Analog ve AHD kamera sistemlerini, IP Kamera Sistemleri ile değiştirmektedirler. Bunun en büyük nedeni IP Kameraların sağladıkları üstün teknolojik avantajlardır.

IP kameralar üzerlerinde bulunan yeni nesil sensörlar aracılığı ile aldıkları ham görüntü ve sesleri, yine üzerlerinde bulunan gelişmiş işlemciler sayesinde dijitale çevirerek network ağ sistemine atarlar. Her bir IP kameranın kendine ait IP adresi üzerinden bu görüntüler istenildiği yerden; bilgisayar, cep telefonu, tablet, NVR üzerinden hiçbir kayıp yaşanmadan izlenir ve kayıt edilir. Burada mesafe, dijital veriye dönüşmüş görüntülerde kayıp etkisi yapmaz. Özellikle gece görüntüleri hakkında çok daha başarılıdır.

Önemli olan işe yarar görüntü elde etmekse IP kameralar doğru seçimdir. Analog AHD kameralar görüntüyü sadece sensörleri kadar verebilirken IP kameralar işlemcileri sayesinde bu görüntüleri 16 kat daha büyüterek daha fazla veri elde ederler. Ayrıca bu işlemciler görüntüleri sıkıştırma programları sayesine sıkıstırarak aktarım ve kayıt sırasında daha az yer kaplamasını sağlarlar. Diğer avantajlarıda kablolamadaki malzeme maliyeti ve görsel etkisidir. Artık bir çoğu IP Kamera Wifi üzerinden ağa bağlanmakta ve kablo gereksimi duymamaktadır.

IP Kameralar kablolu veya kablosuz olmak üzere ikiye ayrılır. Kablolu IP Kameralar standart bir internet kablosu üzerinden ağa bağlanıp buradan internete çıkarken Kablosuz IP Kameralar direkt olarak WIFI üzerinden internete çıkar. Bu kameralar dizüstü, masaüstü bilgisayar, tablet akıllı telefon veya internet tarayıcısı görevi yapan her cihazdan erişilebilir.Kartal IP Güvenlik Kamerası

IP Kamera Sistemleri'nin en büyük avantajlarından birisi de ses kaydı alabilmesidir. Bu sayede evinizde veya iş yerinizde bakıcı çalışan gibi personellerin herhangi bir duruma karşı koruma garantisi oluşturur. Herhangi bir şeyin ses kaydı çoğu soruşturma gibi durumlarda somut kanıt olarak kabul edilir.

IP Kameralar programlanabilir ve kaliteli görüntüye sahip oldukları için büyük şirketlerde yüz tanıma, hareket algılama, alarm bağlantıları ile çok daha üst bir seviye güvenlik sağlar.

Bunların yanında anlık görüntü iletme özellikleri bulundurdukları için olası durumlarda anında müdahale edebilir, gerektiğinde polisin müdahalesini sağlayabilirsiniz.

Dekor Elektrik Kartal olarak binanıza ve ya iş yerinize verdiğimiz teklif onaylandıktan sonra Kartal'da IP Kamera Sisteminizi kurmaya 2 iş günü içerisinde başlıyoruz. Kurulumu aksi bir durum çıkmadığı sürece temin ettiğimiz süre içerisinde bitiriyoruz. Kurulumdan sonra 7/24 teknik ekibimiz tarafından destek sağlanmaktadır. Depolama cihazlarının bakımı, sisteme kamera eklenmesi ve çıkarılması, belirli kamera veya kameraların yer ve açısının değiştirilmesi hizmetini veriyoruz.

Her gün ilerleyen teknoloji, karşımıza sürekli gelişmiş cihazlar çıkartıyor. Bundan yıllar önce analog kamera sistemleri çıktığında büyük bir ilgi görmüşken bugün depolama sıkıntısı yüzünden kısa kayıt süreleri, görüntü kalitesizliğinden ötürü kimlik, plaka tespiti gibi polise gerekli yardımı sağlayamazken, bugün IP Kameralar Full HD net görüntü kalitesi, her yerden canlı izleyebilme olanağı, kayıtlara ses eklenebildiği için gereken anda olanları sesli şekilde tekrar ettirebilme özellikleri ile kullanıcıların #1 numaralı tercihi.

BİZİ ARAYARAK TEKLİF İSTEYİN!